Раді вітати Вас на сторінках сайту

 

Мій рідний край ,моя земля
Велика, превелика...


Раді вітати Вас на сторінках сайту Брусилівської районної ради.

 Дотримуючись діючого інформаційного законодавства, намагатимемося висвітлювати цікаві події з життя нашої Брусилівщини, даючи відповідь на виклики часу, та звернення громадян. Будемо вдячні, за те що Ви відвідуєте нашсайт. Нехай хвилини інформаційного спілкування принесуть читачам тільки задоволення.

 

Голова ради Ніна Рафальська

 

 

Інформує відділ державної реєстрації актів цивільного стану

смиковськаььь
Я маю право.
 Обов’язок батьків, незалежно від їх етнічної належності – своєчасно зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану
На сучасному етапі в Україні значна увага приділяється питанням захисту прав, свобод та законних інтересів національних меншин взагалі та ромської національної меншини зокрема.                                                            
Статтею 11 Конституції України визначено, що держава сприяє розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.
Основними проблемами представників ромської національної меншини в Україні є низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров’я, відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Відповідно до вимог статті 1 Закону України «Про національні меншини в Україні» Україна гарантує громадянам республіки, в тому числі й представникам ромської національної меншини, які є громадянами України та проживають на території України рівні політичні, соціальні, економічні та культурні права і свободи, підтримує розвиток національної самосвідомості й самовиявлення.
Усі громадяни України користуються захистом держави на рівних підставах. При забезпеченні прав осіб, які належать до національних меншин, держава виходить з того, що вони є невід’ємною частиною загальновизнаних прав людини.
Останнім часом спостерігається тенденція, за якою все більше жінок – представниць ромських меншин, народжують дітей у медичних закладах, це набагато спрощує ситуацію, щодо проведення державної реєстрації народження дитини. Даний факт зменшив кількість реєстрацій народження дітей з пропуском строку.
Завдяки пілотному проекту Міністерства юстиції України можливо зареєструвати народження дитини і безпосередньо в пологовому будинку де народилася дитина.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків на підставі: медичного свідоцтва про народження дитини, паспорта або паспортного документа, що посвідчують особи батьків або одного з них та документа, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері та батька дитини про визнання батьківства, заява про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
 
На території Брусилівського району діє робоча група для здійснення всебічної координації спільних зусиль, спрямованих на вирішення існуючих проблем, пов’язаних з отриманням ідентифікаційних документів та свідоцтв про народження усіма громадянами, що проживають  на території України, склад якої затверджений наказом Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 02.07.2018 № 166/7.
До складу робочої групи входять начальник  Брусилівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Смиковська Г.М., начальник служби у справах дітей Брусилівської РДА  Несенюк С.В., начальник служби у справах дітей, сім’ї та молоді Брусилівської селищної ради Мельник Л.І., начальник відділу  «Брусилівське бюро правової допомоги»Житомирського  місцевого центру надання безоплатної вторинної допомоги Ободзінський Ю.А., головний спеціаліст відділу державних соціальних допомог УПСЗН Брусилівської РДА Біленька О.В., секретар виконавчого комітету Ставищанської сільської ради Корженко О.К.
З метою належного виконання завдань, визначених Планом дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 року № 1393, в рамках реалізації правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право» за період існування робочої групи  було виявлено факт відсутності свідоцтва про народження у маленької представниці ромської національності та завдячуючи спільним діям та чіткій командній роботі членів робочої групи нашим відділом проведено державну реєстрацію народження Лакатош Надії Володимирівни.
Забезпечення юридичної допомоги нужденним є одним із найважливіших завдань  держави, Міністерство юстиції України та його територіальні підрозділи всіляко знаходять способи розширення та покращення схем юридичної допомоги з метою забезпечення для всіх ромів, які потребують видачі ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану.
 
Начальник Брусилівського
районного відділу державної
реєстрації актів цивільного стану                                                Г.М.Смиковська
Ви тут: Головна Інформує відділ державної реєстрації актів цивільного стану