Раді вітати Вас на сторінках сайту

 

Мій рідний край ,моя земля
Велика, превелика...


Раді вітати Вас на сторінках сайту Брусилівської районної ради.

 Дотримуючись діючого інформаційного законодавства, намагатимемося висвітлювати цікаві події з життя нашої Брусилівщини, даючи відповідь на виклики часу, та звернення громадян. Будемо вдячні, за те що Ви відвідуєте нашсайт. Нехай хвилини інформаційного спілкування принесуть читачам тільки задоволення.

 

Голова ради Ніна Рафальська

 

 

Звіт про надання правової юридичної допомоги

завантаженняПротягом звітного періоду проведено 4 засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. 
 
2 березня 2017 року, на якому розглянуто питання:
-  про впровадження у навчально-виховний процес інноваційних технологій, інтерактивних форм і методів викладання правознавства; 
-   про правову допомогу внутрішньо переміщеним особам;
-   про захист дітей від жорстокого поводження, попередження насильства в сім’ї.
 
 9 червня 2017 року, на якому розглянуто питання:
- про підвищення правової освіти школярів шляхом організації у навчальних закладах району книжкових виставок, створення куточків з      правознавства; проведення в загальноосвітніх навчальних закладах тижнів  права, зустрічей за "круглим столом", Днів інформування, діалогів, конкурсів з  правознавства, уроків доброти тощо;
- про діяльність закладів культури щодо підвищення рівня правової освіти та     правової культури різних верств населення;
- про дотримання законодавства при отриманні і оформленні субсидії.
 
    09 вересня 2017 року, на якому розглянуто питання:
 - про виконання Програми правової освіти населення Брусилівького району у І півріччі 2017 року;
- про діяльність закладів культури щодо підвищення рівня правової освіти та правової культури різних верств населення;
-  пропроведення заходів та відпрацювань з метою попередження підліткової злочинності, насильства в сім»ї, виявлення бездоглядних та безпритульних дітей.
 
18 Грудня 2017 року, на якому буде розглянуто питання:
-про участь засобів масової інформації у забезпеченні правової освіти населення;
- про роботу «громадської приймальні» по наданню безоплатної первинної правової допомоги при Брусилівській районній державній адміністрації;
- про підсумки проведення тижня правових знань в районі;
- про виконання Програми правової освіти населення Брусилівського району у 2017 році;
- розгляд, обговорення та затвердження плану роботи Брусилівської районної МКМР на 2018 рік.
Питання, які розглядаються на засіданні районної міжвідомчої координаційно - методичної ради з правової освіти населення стосуються роботи "громадських приймалень", правоосвітньої роботи в навчальних закладах, роз"яснення норм чинного законодавства на шпальтах районної газети "Відродження", профілактики злочинності серед неповнолітніх, результати проведення Тижнів правових знань, впровадження позитивного досвіду районних міжвідомчих координаційно - методичних рад з правової освіти населення, питань щодо виконання рекомендацій Житомирської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, вказівок Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
21.03.2017 начальником відділу Ободзінським Ю.А. та провідним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Брусилівського районного центру зайнятості Левківської Людмили Миколаївни проведено спільний семінар у Хомутецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему –  «Про порядок звернення до суду та доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України» та «Професії майбутнього»,  за участю викладачів та старшокласників школи. Мета заходу –  доступ до безоплатної правової допомоги та вибір професії.
23.03.2017 у відділі «Брусилівське бюро правової допомоги» проведено «День відкритих дверей». Учасниками заходу були жителі Брусилівського району, яким було презентовано роботу бюро, напрямки його діяльності, в тому числі надання безоплатної вторинної правової допомоги, порядок звернення до суду, доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України.
Мета заходу - інформування жителів району про безоплатну правову допомогу.
          На виконання рекомендацій Житомирської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення від 02 березня 2017 року, спільного наказу Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області від 20 березня 2017 року №124/61  7/о «Про проведення обласного тижня правових знань «Закон у моєму житті», у період з 18 квітня 2017 року по 21 квітня 2017 року Брусилівською районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення проведено тиждень правових знань.
Згідно  затвердженого Плану  проведено наступні заходи:
      У навчальних закладах та закладах культури Брусилівського району проведено урок з правознавства на тему "Права людини".
      Відділом  «Брусилівського бюро правової допомоги»,  в навчальних та бібліотечних закладах району проведено  виставки літератури та інших видань про права людини. Проводилось надання безоплатної первинної правової допомоги. У приміщенні відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» оформлено тематичний стенд "ООН про права людини".
18.04.2017 року начальником відділу, заступником голови Брусилівської районної МКМР Ю. Ободзінським здійснено  виїзний прийом громадян у с. Осівці Брусилівської селищної ради. Прийнято 8 звернень громадян з надання первинної безоплатної правової допомоги. Основні питання, щодо  консультування: земельне, трудове законодавство та соціальне забезпечення. 
      Проведено відкритий урок у Осівецькому «Загальноосвітньому навчальному закладі І-ІІІ ступенів» на тему  «Про права та обов’язки дітей». Мета заходу – ознайомлення учнівської молоді з законодавством України.
Відповідно до  угоди про співпрацю між Брусилівським районним центром зайнятості та Житомирським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, 19.04.2017 року на базі Брусилівського районного центру зайнятості головним спеціалістом відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Т. Цалко проведено семінар для шукаючих роботу на тему – «Гарантування доступу до безоплатної правової допомоги». 
Поряд із питаннями про умови надання статусу безробітного, виплати матеріального забезпечення обговорювалися питання легального працевлаштування та його переваги, дотримання прав працівників, виплати заробітної плати. Розглянуто питання, щодо укладання  колективного договору, який  відповідно до діючого законодавства  є нормативно-правовим актом, що регулює виробничі, соціально-економічні та трудові відносини на основі взаємного узгодження інтересів сторін, гарантує захист прав та інтересів усіх працівників, а саме щодо оплати праці, робочого часу та відпочинку, охорони праці, соціально-трудових пільг та гарантій, соціально-побутового, медичного обслуговування.
Начальником відділу Ю. Ободзінським, 19.04.2017  року  відповідно до  обласного тижня правових знань «Закон у моєму житті»,  проведено  «Круглий стіл» у Брусилівській ЗОШ І-Ш ступенів № 1  на тему –  «Закон і Я». Мета заходу – ознайомлення учнівської молоді зі своїми правами та обов’язками та популяризація професії юриста.
20.04.2017 року начальником відділу Ю. Ободзінським та головним спеціалістом відділу Т. Цалко, проведено робочу зустріч з керівництвом Брусилівської селищної ради (об’єднана громада) та Комунальної  установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Брусилівської селищної ради щодо забезпечення передбачених законодавством прав учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам, відповідно до чинного законодавства.
20.04.2017 року начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги»  Ю. Ободзінським,  головним спеціалістом служби у справах дітей Брусилівської районної державної адміністрації В. Гончаренко та спеціалістом служби у справах дітей та молоді Брусилівської селищної ради М. Шарамко у рамках проведення обласного тижня правових знань «Закон у моєму житті»,  проведено відкритий урок у Брусилівськиій гімназії ім. Г.О. Готовчиця    на тему –  «Про права та обов’язки дітей» та «Доступ до безоплатної правової допомоги» з метою ознайомлення учнівської молоді з законодавством України.
У ході проведення обласного тижня правових знань «Закон у моєму житті» 21.04.2017 року на базі відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено захід – День відкритих дверей для ознайомлення населення району щодо  безоплатної правової допомоги.
     На виконання рекомендацій Житомирської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення  у школах   району  були проведені  наступні  заходи:  
         - виховні години на теми: «Правовий буквар» (1 клас); «Мої права та обов’язки» (2 клас); «Кожна дитина має право» (3 клас); «Права і закони в твоєму житті» (4 клас); «Права дітей» (5 клас); «Діти: злочин і кара» (6 клас); «Піллітки мають знати свої права» (10 клас); «Якби я була підлітком» (11 клас); Морозівська ЗОШ І-ІІІ ст.). Конкурс малюнків «Світова книга прав  дитини» (5-11 клас); «Знай свої права та обов’язки» (1-4 клас);                                                                                                          
         - книжкові виставки «Вивчаємо свої права та обов’язки» (Лазарівський НВК, Ставищенська ЗОШ І-ІІІ ст., Морозівська ЗОШ І-ІІІ ст.);                                                    
       - тематичні бесіди інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри, змагання)   Брусилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1);  
       - поновлено тематичний стенд «Це потрібно знати» ( Лазарівський НВК);                          
       - книжкові виставки «Права і свободи людини – основа демократії»;
       - інформаційна година для учнів 5-7 класів «Не втомлюйся жити. Дізнавайся більше про свої права та обов’язки»; 
       - тренінг для учнів 8-х класів «Знаємо та реалізуємо свої права (спільно з працівниками ЦССДМ); брейн-ринг «Юні знавці права для 9-10 класів; конкурс інформаційних вісників «Права дитини»  - Брусилівська ЗОШ № 1 І-ІІІ ст.;
      - конкурс на кращий малюнок на тему «Мої права» (1-4 кл.); 
      - правове поле чудес для учнів 5-7 класів; 
      - гра-конкурс «Казкове правознавство» (7-8 кл.);
      - вікторина «Мовою протоколу – юридична абетка» (5-6 кл.);
      - перегляд презентації «Світова книга прав дитини»; брейн-ринг «Ми кращі знавці права у школі» - Водотиївський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІ ступенів – ліцей»;
     - оформлення тематичного стенду «Це потрібно знати», конкурс малюнка «Знай свої права і виконуй обов’язки»; лекторій на тему «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх»; виховні години по класах «Права і закони у нашому житті», «Я і соціум. Проблема самореалізації» - Лазарівський НВК;  
- правовий конкурс «Знай свої права, дитино» - Брусилівська гімназія;
  - відкритий урок для старшокласників «права дитини» - Биківська ЗОШ І-
ІІІ ступенів;
- тренінги та години спілкування: «Права дитини – права людини», вікторина «Історія України – історія правових відносин; «Мої права та обов’язки» усний журнал – Ставищенська ЗОШ І-ІІІ ступенів.                                                   
     У Брусилівській районній бібліотеці, бібліотеках району проведені заходи з питань правової освіти населення:
 - виставки літератури «Наші права»;
 - тематичні полички «Конституція – гарант стабільності та розвитку країни»;
 - години правових повідомлень, огляди літератури «Юридичний порадник», інформаційні години «Право і справедливість».
 
30.05.2017 директором Житомирського Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правої допомоги Олександром Гербедою  та начальником Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександром Грабаром проведено робочу зустріч з першим заступником голови Брусилівської районної державної адміністрації Ненюком О.Ф. щодо співпраці у питанні з надання безоплатної правової допомоги жителям району та головою Брусилівської об’єднаної територіальної громади Габенцем В.В. щодо вирішення питання правового забезпечення жителів громади та доступу до системи правосуддя.
        01.06.2017 начальником відділу Ю.Ободзінським та головним спеціалістом відділу Т. Цалко на базі Центру дитячої та юнацької творчості Брусилівської селищної ради проведено зустріч з учнівською молоддю на тему захисту прав неповнолітніх та популяризації професії юриста.
      06.06.2017 начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Ю. Ободзінським, прийнято участь в роботі комісії з питань захисту прав дітей Брусилівської районної державної адміністрації. Розглядалися питання неповнолітніх, які опинилися в складній життєвій ситуації, та шляхи вирішення виходу з даної ситуації.
      06.07.2017  головним спеціалістом відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Т. Цалко  проведено робочу зустріч з членами Брусилівської районної ради ветеранів Житомирської області.
В ході проведення зустрічі обговорено питання щодо надання безоплатної правової допомоги відповідним категоріям населення, розповсюджено та обговорено матеріали Соціальної газети – Будьте уважні! Захистіть ваші гроші від шахраїв.
      11.07.2017 начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Ю. Ободзінським проведено інформування у службі у справах дітей райдержадміністрації, центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації, загальному відділі райдержадміністрації та на засіданні комісії у справах дітей райдержадміністрації з питань надання безоплатної правової допомоги, категорій громадян, що відносяться до надання безоплатної вторинної правової допомоги та гарантії прав внутрішньо переміщених осіб.
12.07.2017 начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Ю. Ободзінським проведено виїзний прийом громадян села Водотиї Брусилівської селищної ради. Консультації правового характеру надано 7 громадянам, в тому числі 1 громадянин з обмеженими фізичними можливостями. Питання стосувалися: спадкового; житлового та земельного законодавства.
Відповідно до затвердженого Графіка роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги, начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Ободзінським Юрієм, 17.08.2017 року здійснено виїзний прийом громадян у с. Водотиї Брусилівської селищної ради на базі Водотиївського старостату, 31.08.2017 року виїзний прийом громадян у с. Карабачин Брусилівської селищної ради на базі Карабачинського старостату, 05.10.2017 року, особистий прийом громадян у селі Осівці Брусилівської селищної ради. 
12.10.2017 головним спеціалістом  відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Т. Цалко, по приватних підприємствах Брусилівської громади, проведено інформування  з питань надання безоплатної правової допомоги, категорій громадян, що відносяться до надання безоплатної вторинної правової допомоги та гарантії прав внутрішньо переміщених осіб.
На виконання спільного наказу Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області від 18.09.2017 №512/6/16/о «Про проведення обласного тижня правових знань, приуроченого до Дня юриста», відділом «Брусилівське бюро правової допомоги» спільно з районною координаційно-методичною радою з правової освіти населення проведено слідуючі заходи:
У навчальних закладах та закладах культури Брусилівського району проведено урок права "Права людини".
На базі відділу «Брусилівське бюро правової допомоги», навчальних та бібліотечних закладах району проведено виставки літератури та інших видань про права людини. Проводилось надання безоплатної первинної правової допомоги. У приміщенні відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» оформлено тематичний стенд "Я та мої права".
03.10.2017 начальником відділу Ю. Ободзінським, у рамках проведення обласного тижня правових знань, приуроченого до Дня юриста,  проведено відкритий урок у Осівецькій загальноосвітній  школі -  сад І-ІІ ступенів на тему –  «Про права та обов’язки дітей». 
Мета заходу – ознайомлення учнівської молоді зі своїми правами та обов’язками, популяризація професії юриста.
04.10.2017 головним спеціалістом Т.А. Цалко, у рамках проведення обласного тижня правових знань, приуроченого до Дня юриста,  проведено  «круглий стіл» у службі у справах дітей Брусилівської об’єднаної територіальної громади. 
05.10.2017 начальником відділу Ободзінським Ю.А. проведено виїзний прийом у с. Осівці Брусилівського. Також до відома керівництва старостату доведено положення Закону України «Про доступ до безоплатної правової допомоги».
Мета заходу – про нове у законодавстві.
06.10.2017 у районній газеті «Відродження» № 38 опубліковано матеріал про дію Всеукраїнського просвітницького проекту «Я маю право».
09.10.2017 на офіційному веб-сайті Брусилівської районної державної адміністрації та Брусилівської об’єднаної територіальної громади розміщено інформацію відділу – Право на доступ до інформації.
    У Брусилівській районній бібліотеці, бібліотеках району  проведені заходи з питань правової освіти населення:
  книжкові виставки «Права і свободи людини – основа демократії»;
  обговорення Всеукраїнського просвітницького проекту «Я маю право» виставки літератури «Наші права»;
  тематичні полички «Конституція – гарант стабільності та розвитку країни»;
  години правових повідомлень, огляди літератури «Юридичний порадник», інформаційні години «Право і справедливість».
    14.11.2017 начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Ободзінським Ю. здійснено виїзний прийом громадян  с. Морозівка Брусилівської селищної ради. Прийом громадян здійснено у приміщенні старостату села та фельдшерському пункті.
15.11.2017 року, відповідно до затвердженого Графіка виїзних мобільних груп, начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» було здійснено особистий прийом громадян у селі Хомутець Брусилівської селищної ради. 
16.11.2017 року, відповідно до затвердженого Графіка виїзних мобільних точок, начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» було здійснено особистий прийом громадян у селі Ставище Ставищенської сільської ради Брусилівського району Житомирської області.
23.11.2017 року, відповідно до затвердженого Графіка виїзних мобільних точок, начальником відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» було здійснено особистий прийом громадян у селі Йосипівка Ставищенської сільської ради Брусилівського району Житомирської області.
Заступником голови Брусилівської районної МКМР з правової освіти населення,  присутніх поінформовано щодо можливості надання безоплатної правової допомоги у вирішенні нагальних  питань громадян.В роботі комісії прийнято участь першим заступником голови райдержадміністрації Ненюком О.О.Заступником голови Брусилівської районної МКМР з правової освіти населення,  присутніх поінформовано щодо можливості надання безоплатної правової допомоги у вирішенні вказаних питань.
Ви тут: Головна Звіт про надання правової юридичної допомоги