Раді вітати Вас на сторінках сайту

 

Мій рідний край ,моя земля
Велика, превелика...


Раді вітати Вас на сторінках сайту Брусилівської районної ради.

 Дотримуючись діючого інформаційного законодавства, намагатимемося висвітлювати цікаві події з життя нашої Брусилівщини, даючи відповідь на виклики часу, та звернення громадян. Будемо вдячні, за те що Ви відвідуєте нашсайт. Нехай хвилини інформаційного спілкування принесуть читачам тільки задоволення.

 

Голова ради Ніна Рафальська

 

 

Інформує відділ державної реєстрації актів цивільного стану

смиковськаььь
                                                           
                              
      Брусилівський районний відділ державної реєстрації актів
                       цивільного стану: найголовніше та найцікавіше у 2019 році.
 
          Закінчився 2019 рік, уже повністю у свої права вступив 2020. Яким він 
 буде для нас ми побачимо згодом.  А сьогодні  підсумовуючи справи 2019 року          
 усвідомлюю, що  цей рік був і  важким, і важливим та значущим для декого, для 
декого щасливим, а  для декого останнім. 
Протягом 2019 року було прийнято  багато нових законодавчих та нормативних актів, які регулюють діяльність відділів державної реєстрації актів цивільного стану. Зокрема, наказ Міністерства юстиції України від 17 грудня 2019 року № 4052/5,
яким, у зв’язку з утворенням міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції, змінено підпорядкування районних, районних у містах, міських, міськрайонних відділів державної реєстрації актів цивільного стану та їх назву. Наразі Брусилівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області перейменовано у Брусилівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький).
 
Я сьогодні хочу навести найголовніші та найцікавіші моменти  із  життя  нашого  району та роботи нашого відділу за 2019 рік.
 
                            Державна реєстрація народження
 
Протягом 2019 року по району зареєстровано 86 народжень, з них  43 хлопчики   та 43 дівчинки.
          По відділу зареєстровано  80 народжень, по Ставищах – 6.
У минулому році по відділу було зареєстровано 71 народження, а по Ставищах -10.
Із 86 дітей  - 61 народилась від батьків, які між собою перебувають у шлюбі,  9  дітей  визнано батьком, але батьки не перебувають між собою у шлюбі,  16  дітей  народжені одинокими матерями.
              Найпопулярніші  імена, якими  називали дітей протягом 2019 року  це – 
          Матвій,  Іван, Богдан, Кирило, Артем, Дмитро, Максим, Єгор - серед хлопчиків
          та  Вікторія, Кіра, Марія,  Вероніка, Маргарита, Злата   – серед дівчаток . 
                   Дивні, нетрадиційні та рідковживані  імена, якими були  названі діти  
          протягом 2019 року  серед хлопчиків – Кіріл,  Нікіта, Армен, Ейнар;   серед  
          дівчаток – Даніелла, Еріка,  Емілія,  Сабіна, Домініка, Аріна, Адель.
У 2019 році державна реєстрація актів цивільного стану проводилась нашим відділом та виконавчим комітетом Ставищанської сільської ради.
Наш відділ проводив державну реєстрацію народження тих діток, батьки яких проживають у селах, що входять до складу Брусилівської селищної ради.
Народжуваність по Брусилівській селищній раді в розрізі сіл виглядає таким чином : селище  Брусилів – 35,  села : Осівці - 4,  Карабачин – 2,  Вільшка – 1,  Дивин – 1, Озера – 1, Лазарівка –1, Хомутець – 5,  Привороття – 7, Соловіївка – 2, Морозівка – 10,  Нові Озеряни – 1, Скочище – 2 , Биків – 2, Містечко – 1, Пилипонка – 1, Покришів-1, Водотиї – 2, Болячів – 1.
 
 
 
           По Ставищенській сільській раді:   Ставище – 2, Високе – 3, Йосипівка – 1.
           Зазвичай місцем народження дитини батьки зазначають своє місце проживання, але так, як згідно законодавства на бажання батьків може бути зазначено фактичне місце народження дитини, яке підтверджується медичним свідоцтво про народження, то у 14 дітей, хоч батьки зареєстровані і проживають у селах громади були вказані місцем народження міста Київ, Коростишів, Житомир.
         Порівнюючи цифри із 2018 роком, хочу зауважити, що у 2019 році зареєстровано діток на 5 більше.
Але це не означає, що збільшилась або зменшилась народжуваність. Це пов’язано із тим, що у 2016 році  в області стартував пілотний проект «Державна реєстрація народження у пологових будинках». 
Ця послуга дає можливість батькам зареєструвати народження дитини у пологовому будинку.
Так, як у нашому районі відсутній пологовий будинок багато реєстрацій народження проводиться Коростишівським  районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану, Житомирським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану,  в тому числі і майбутніх жителів Брусилівщини, які народжуються у пологових відділеннях Житомира,  Коростишева та інших міст.
Хочу нагадати, що батьки зобов’язані зареєструвати народження дитини у місячний термін. Порушення цього терміну тягне за собою накладення штрафу від 17 до 51 гривні.
 
                                                   Державна реєстрація шлюбу 
 
Протягом 2019 року Амури своїми стрілами кохання поцілили серця  66 парам, відповідно у районі і зареєстровано 66 шлюбів, що на 10 менше ніж у 2019 році.
Найпоширеніший вік у якому громадяни вступали у шлюб протягом  2019 року  серед жінок -  22 - 25 років, серед чоловіків -  25 – 35 років.
       Наймолодша по району   наречена у  2019 році  – 18 років,  найстарша  - 63  роки.  Наймолодший наречений – 19 років, найстарший наречений – 72 роки.  Суттєва вікова різниця між нареченими : нареченому -  70 років, нареченій – 57 роки.
       Недарма кажуть, що коханню все підвладне, і роки теж.
Протягом 2019 року із 66 шлюбів –   у 34 випадках  наречений або наречена   зареєстрували шлюб вдруге або втретє.
У 2019 році  зареєстровано 1 шлюб громадянки України з громадянином Алжиру.
     Відповідно до статті 28 Сімейного кодексу України наречені мають право подати заяву про шлюб  за своїм бажанням до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану в Україні. На дотримання цієї норми законодавства у нашому відділі зареєстровано 4 шлюби, у випадку коли наречені проживають у інших районах області або інших областях України.
 
 
 
 
 
                             Державна реєстрація розірвання шлюбу
 
Протягом  2019 року у відділі  державної реєстрації актів цивільного стану зареєстровано 19 актів про розірвання шлюбу, що на 3 актів менше ніж у минулому році. Дев’ять розірвань зареєстровано на підставі спільної заяви чоловіка і дружини, які звернулися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, а два за рішенням суду постановленого до 27 липня 2010 року. 
 З кожним роком державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду зменшується. Це пов’язано з тим, що 27 липня 2010 року набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»  відповідно до прикінцевих та перехідних  положень якого розірвання шлюбу, здійснене  судом після набрання чинності цим Законом, не підлягає державній реєстрації в  органі державної реєстрації  актів цивільного стану.
Отже, після 27 липня 2010 року  остаточним документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Найстаріша пара, яка протягом року  зареєструвала розірвання шлюбу  це чоловік – 67 років, дружина – 64 роки. Наймолодша пара – чоловік  26 років та дружина  23  роки.
13 подружніх пар, які розірвали шлюб перебували   обоє у першому шлюбі,  5 пар коли чоловік або дружина перебували у 2 шлюбі і  1 пара коли дружина перебувала у третьому шлюбі
                                      
 
                             Державне реєстрація зміни імені
 
У 2019 року  відділом складено 6 актових записів про зміну імені (прізвища, власного імені , по батькові), аналогічно як в минулому році.
У   5 випадках заявники змінювали прізвище, а у одному і прізвище, і власне ім’я.
 
                                
                              Державна реєстрація смерті
 
Протягом 2019 року в районі зареєстровано 331 випадок смерті, що на 8 більше ніж у минулому році. З них по відділу – 300 смертей,  по  Ставищенській сільській раді – 31. Порівнюючи з 2018 роком  у цьому році по відділу, тобто по селах громади,  державна реєстрація смерті збільшилась на 4 особи, по Ставищенській сільській раді збільшилась також   на 4 особи.
Серед померлих по району  -  жінок – 176, чоловіків – 155.
У порівнянні  з 2018 роком смертність  серед жінок зменшилась на 12 осіб, а серед чоловіків збільшилась на 20 осіб.
         По селах громади у 2019 році зареєстровано смерть 135 чоловіків та 165 жінок. По Ставищенській сільській раді – 20 чоловіків та 11 жінок.
Середній вік життя протягом  2019 року  по  району : серед чоловіків -  приблизно 70 років,  серед жінок   – приблизно  75  років.
 
 
 
 
Аналіз причин смерті показав, що найбільша кількість осіб померла від різного роду сердечних хвороб – 122, з діагнозом «старість»  померла – 101  особа. 
Від різного роду злоякісних новоутворень померла 31 особа,  внаслідок перенесеного внутрішньо мозкового крововиливу або порушення мозкового кровообігу – 16 осіб ,  внаслідок туберкульозу померло – 3 особи, з діагнозом «пневмонія» померло 3 особи,   цироз та інші хвороби печінки – 15 осіб, від різного роду захворювань судин -  9 осіб. З діагнозом симптоматична  гіпертензія померло – 3 особи.
Причиною смерті у 1 особи гнійний середній отит, у 1- хронічний панкреатит, у 1 – ларингоспазм , у 1-  виразково- некролітичний ентероколіт, у 1 особи – гіпотермія,  у 2 – церебровакулярна хвороба, у  2 - хвороба зумовлена ВІЛ, по одній особі померли внаслідок отруєння чадним газом, внаслідок отруєння невідомою речовиною. У одному випадку причина смерті на встановлена у зв’язку з обвугленням трупа.
Від хвороб, які спричинені вживанням алкоголю померли 4 особи.
Внаслідок повішення загинуло – 5 осіб, внаслідок різного роду травм – 4, внаслідок утоплення – 3.
Хочу наголосити, що смерть реєструється у 3 – денний термін.
Звернутися до органу державної реєстрації актів цивільного стану  для державної реєстрації смерті  може будь-яка особа, пред’явивши лікарське свідоцтво про смерть, паспорт померлого та свій паспорт.
       
 
        Начальник відділу                                                                   Галина  СМИКОВСЬКА

ГОЛОВНЕ меню

Ви тут: Головна Інформує відділ державної реєстрації актів цивільного стану