Раді вітати Вас на сторінках сайту

 

Мій рідний край ,моя земля
Велика, превелика...


Раді вітати Вас на сторінках сайту Брусилівської районної ради.

 Дотримуючись діючого інформаційного законодавства, намагатимемося висвітлювати цікаві події з життя нашої Брусилівщини, даючи відповідь на виклики часу, та звернення громадян. Будемо вдячні, за те що Ви відвідуєте нашсайт. Нехай хвилини інформаційного спілкування принесуть читачам тільки задоволення.

 

Голова ради Ніна Рафальська

 

 

25 грудня Різдво святкують християни західного обряду.

На изображении может находиться: 2 человека

СВЯТА ВЕЧЕРЯ В КАТОЛИЦЬКІЙ РОДИНІ
ПРИ РІЗДВЯНОМУ СТОЛІ
 
Вечір 24 грудня - Вігілія, що з латинської мови означає «чування». В українській традиції здавна зветься Святвечір, бо цей час проникнутий особливою святістю, адже ми збираємося разом, щоб очікувати народження нашого Спасителя.
 
Отже, 24 грудня, коли на небі засвітить перша зірка, усі сходяться до столу, накритому білим обрусом. Під обрус раніше стелили трохи пахучого сіна, та, на жаль, ця традиція вже майже відійшла.
Меню різдвяного столу відрізняється залежно від регіону, але незмінними для України залишаються 12 пісних страв. Завжди ставлять на одну тарілку зі столовими приборами більше, як знак того, що ми пам'ятаємо про тих, хто зараз не може бути з нами.
 
На головному місці столу кладуть Святе Письмо, ставлять вігілійну свічку та тарілочку з облатками
Святвечір у родині розпочинається саме з ділення облаткою. Глава сім’ї виголошує молитву, а потім заохочує кожного взяти частину облатки і, ділячись нею одне з одним, перепросити за образи та кривди, а також скласти святкові побажання. Можна сказати, що ділитися облаткою, а також примирення у родинному колі є певними символами Святої Меси, на яку потім вирушає родина. Там вірянам у Причасті також уділяють хліб, що через молитву священника, силою Святого Духа став Тілом Господа Ісуса Христа. Його прийняття неможливе без попереднього примирення з ближніми та з Богом (через таїнство Покаяння та спеціальні молитви на початку Літургії).
 
Важко сказати, коли саме виник звичай ділитися облаткою, однак корінням він може сягати перших віків християнства. Відомо, що в наші часи ця традиція більш поширена у Східній Європі, часто підтримується при парафіях та різних церковних спільнотах і може тривати протягом усього Різдвяного періоду.
 
 
Ви тут: Головна 25 грудня Різдво святкують християни західного обряду.